Son dakika: Fahiş fiyat ve stokçuluk cezaları artıyor! Meclis’te kabul edildi

Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarının artırılmasını içeren, Türk Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Düzenleme ile fahiş fiyatta uygulanan ceza tutarı 100 bin liradan 1 milyon liraya, stokçulukta ise 1 milyon liradan 12 milyon liraya yükseltildi.

TİCARET BAKANI ÖMER BOLAT’TAN AÇIKLAMA

Ticaret Bakanı Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yüce Meclisimizde görüşülerek Milletvekillerimizin değerli destek ve katkıları ile yürürlüğe giren Türk Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Fahiş fiyatla mücadele, ticari rekabet ortamının korunması, stokçuluk ve birçok konuda iyileştirmelere sahip bu yeni düzenlemeler ile birlikte ülkemizin ekonomik gelişimi için olan mücadelemizi kararlılıkla daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz.

Görüşmeler süresince özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nun Üyeleri, Milletvekillerimiz ve Bakanlık Bürokratlarımıza hassaten teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir