Yeni Skoda Superb tanıtıldı

Skoda, merakla beklenen yeni Superb modelini tanıttı. Yeni Superb, tasarımı, geliştirilmiş özellikleri ve yeni güç aktarma organlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Skoda, yeni Superb’de işleyen bir şeyi değiştirme felsefesini benimseyerek otomobilin tasarımında aşinalığı korudu. Önceki modele göre 43 mm daha uzun olan yeni Superb, daha keskin hatlara sahip farları, hafifçe elden geçirilmiş ön panjuru ve yeni tasarımıyla dikkat çekiyor. Yan profilde yeni alaşım jantlar dışında önemli bir değişiklik yokken, arka kısımda ise daha da büyüyen stop lambaları göze çarpıyor.

Yeni Superb’nin iç mekanı, Skoda’nın yeni Kodiaq modeliyle benzerlikler taşıyor. Dikey konsol tasarımı, köşelere entegre edilmiş havalandırma ızgaraları ve yumuşak dokunuşlu malzemelerin kullanımıyla kalite hissi artırıldı. Vites kolunun direksiyon kolonuna taşınmasıyla orta konsol daha sade ve şık bir görünüme kavuştu.

Yeni Superb 13 inçlik bilgi-eğlence sistemi, dijital gösterge paneli, ambiyans aydınlatması, kablosuz şarj, 2. seviye ADAS, park asistanı, ABS, EBD, ISOFIX, USB-C şarj, dokunmatik düğmeler ve elektronik park freni gibi özelliklere sahip. Ayrıca, Skoda’nın “Simply Clever” (Basitçe Akıllı) özellikleri arasında ön kapı cebinde şemsiye ve buz kazıyıcı gibi kullanışlı detaylar da bulunuyor.

Yeni Superb, küresel pazarda yeni bir plug-in hibrit güç aktarma unsurlarıyla geliyor ve 100 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş menzili sunuyor. Ayrıca, 1.5 litrelik hafif hibrit ve 2.0 litrelik benzinli motor seçenekleri de bulunuyor. Türkiye’de ise 150 PS güç üreten 1.5 litrelik TSI mHEV motor seçeneğiyle satışa sunuluyor.

YENİ SKODA SUPERB FİYATI

Yeni Skoda Superb, Türkiye’de Elite, Premium, Prestige ve L&K Crystal olmak üzere dört farklı donanım seviyesiyle tercih edilebilecek. Ön siparişe açılan yeni Superb’in başlangıç fiyatı 1.950.000 TL olarak belirlenirken, en üst donanım seviyesi olan L&K Crystal 2.0 TSI 265 PS DSG 4×4 versiyonu ise 4.310.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir